Дали бојкот на изборите е опција за Македонија


5 копии

Заменик министерот за надворешни работи Андреј Жерновски во отвореното студио изјави дека не очекува Бугарија да го блокира почетокот на преговорите на земјава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик министерот за надворешни работи и член на ЦО на СДСМ Андреј Жерновски во гостување во отвореното студио на ТВ 24 потенцираше дека зголемениот број на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Овие две недели треба да се искористат за максимален фокус на здравственото прашање, како и за комуникација меѓу политичките партии, за да се постигне ...
| | веќе видена | слични

Владејачките партии не се откажуваат од избори следниот месец. Вицепремерот Бујар Османи денеска повтори дека, овие две недели треба да се искористат за ...
| | веќе видена | слични

Тој вели дека е завршен голем дел од работата како што се кандидатските листи на партиите, редните броеви на гласачкото ливче, но и јавниот увид на списокот ...
| | веќе видена | слични

Универзитетскиот професор Борче Давитковски во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ говореше за административната подготвеност за изборите, но и за состојбата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

89 годишен пациент од Битола кој се лекуваше на инфективното одделение на клиниката во Битола е излекуван од Ковид 19, изјави за Тера телевизија, директорката ...
сите 517 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 292 | | | веќе видена

Вечерва Соња Мираковска се обрати од Гевгелија, градот кој како што напомена најдобро знае што значи да се биде во единаесетгодишна изолација.„Навистина ми ...
сите 364 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија Општина Куманово. Од Куманово Мицкоски ...
сите 347 | | | веќе видена

Поранешниот играч на „црвените“, Дени Марфи е против традиционалниот шпалир, вели дека тоа е глупост и додава дека практично никој не сака да го прави. Англија ...
сите 162 | | | веќе видена

Ем шут, ем најрогат, ем најпопуларен, коментира професорката Гордана Силјановска Давкова по новите аудиобомби, во кои претседателот на СДСМ зборува за ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали бојкот на изборите е опција за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: