ЈСП со вообичаениот возен ред

3 копии
4 копии
2 копии

Со заштитни мерки, според прописи и инспекциска контрола, од денеска се во функција шест линии во меѓуградскиор сообраќај преку прилепската автобуска станица. ...
| | веќе видена | слични

Од денеска се нормализира железничкиот патнички сообраќај низ земјата и се одвива по регуларниот возен ред, кој важи од 15 декември 2019, информираа од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Независно постепеното воведување на нови автобуски линии, ситуацијата се уште е далеку од нормалата. Интерес за патување кај граѓаните речиси и да не постои, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска ќе се бара ...
сите 212 | | | веќе видена

Здравствените власти во земјава најавуваат дека ќе нема враќање на рестриктивните мерки по одржувањето на предвремените парламентарни избори закажани за 15 ...
сите 146 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија посочи дека ...
сите 383 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 345 | | | веќе видена

Ве гледам вечерва и во вас гледам голема одлучност, голема победа се најавува на 15 јули, рече во својот говор во Гевгелија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 325 | | | веќе видена

Ветуваме намалување на даноците, ветуваме рамен данок од 8% и на тој начин ќе ја намалиме сивата економија која ќе придонесе за зголемување на приходите во ...
сите 302 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Сојузна Република Германија во ...
сите 236 | | | веќе видена

„Структури на режимот се уште работат против интересите на државата, како што е во правосудството“ одговори носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на ...
сите 260 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈСП со вообичаениот возен ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: