Ќе има ли економски мерки и за матичните лекари?

Христина Просковска, убава – преубава и згора на тоа образована, и умница, е жена која живее со мултиплекс склероза цели 16 години. Болеста ѝ била ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Пред речиси две недели, лични и образовни асистенти кои работат со лицата со посебни потреби во училиштата на територијата на Општина Карпош добиле известување ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се пополнуваат капацитетите во болниците во земјава. Според податоците од установите, на Инфективната клиника вкупно се хоспитализирани 84 пациенти. На ...
сите 571 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 376 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе има ли економски мерки и за матичните лекари?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: