Анкета: Повеќе од половина граѓани на ЕУ се во тешка финансиска состојба поради пандемијата

Анкета на Европскиот Парламент, што ќе биде објавена во текот на идниот месец открива дека 58 отсто од европските граѓани имаат финансиски тешкотии откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

46,8% од граѓаните, финансиски не можат да си дозволат, летово да одат на годишен одмор. Вака одговорија граѓаните на прашањето: Земајќи ја предвид кризата со ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Половина од граѓаните не планираат да одат на годишен одмор ова лето, покажува најновото истражување на јавното мислење кое за Детектор го спроведе Институтот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Економијата за четири од десет Грци е најважниот проблем за земјата, пред епидемијата; 84 отсто од граѓаните се против предвремени парламентарни избори; ...
| | веќе видена | слични

Дури 58 проценти од анкетираните граѓани од земјата на Европската унија велат дека за време на пандемијата на коронавирусот имале финансиски тешкотии. Жителите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дури 58 проценти од анкетираните граѓани од Европската унија велат дека имале финансиски потешкотии за време на епидемијата со Ковид-19. Жителите на Унгарија, ...
| | веќе видена | слични

Една четвртина од Русите сметаат дека опасноста од епидемија на коронавирус е претерана или дека е измислица на заинтересирани лица, се резултатите од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На барање на членството, а поради последното зголемување на минималната плата, се одржа Работна средба на Синдикатот на самостојните јавни научни установи ( ...
сите 89 | | | веќе видена

Одделението за криминалистички работи при ЕВР Карпош поднесе кривична пријава против А.Л.(23) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени две ...
сите 330 | | | веќе видена

Актуелниот турски претседател Реџеп Таип Ердоган освои 52,18 отсто од гласовите во вториот круг од претседателските избори во таа земја.Ова официјално го ...
сите 144 | | | веќе видена

Тетовската полиција извести дека вчера во 18.20 часот е пријавено дека на автопатот Скопје – Тетово, кај клучка Групчин, возило „рено“ управувано од З.М.(20) ...
сите 253 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Пехчево, Александар Китански пред почетокот на денешната трибина „Политики за развој на инфраструктурата“ во Делчево истакна дека ...
сите 113 | | | веќе видена

„Во македонското Собрание сега е моментот за одлука, да се продолжи по европскиот пат до целосна интеграција во ЕУ. За тоа нашата држава има има силна поддршка ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкета: Повеќе од половина граѓани на ЕУ се во тешка финансиска состојба поради пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: