Владата го укина полицискиот час, рестораните почнуваат со работа од четврток


Македонија го живее последниот полициски час. По два месеци од воведувањето, Владата донесе одлука од утре да нема веќе ограничувања за движење, бидејќи, како ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека при влез на наши граѓани во земјава, како и на странци, но само со регулиран престој во државава, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Согласно одлуките и протоколите донесени од Владата на РСМ во рамки на прогласената вонредна состојба на територијата на државата предизвикана од епидемијата ...
| | веќе видена | слични

Нервози и проверки на документи. Прекуграничен сообраќај има, а границата од српска страна трет ден е отворена. Во Македонија може да влезат само македонски ...
| | веќе видена | слични

Од Македонија во Косово и во спротивна насока – само со негативен тест за корона и задолжителна изолација. Македонските државјани кои се враќаат во земјата ако ...
| | веќе видена | слични

До крајот на неделава треба да завршат консултациите со земјите од регионот по што ќе се знае кога дефинитивно Македонија ќе ги отвори границите, дали на ...
| | веќе видена | слични

Поминале 14 дена строг карантин, и уште 2 месеци изолирани на брод со строго почитување на мерки за заштита, мерење температура два пати на ден и држење ...
| | веќе видена | слични

 Од една страна, условно обичните граѓани доколку сакаат да го избегнат државниот карантин, на граница ќе мора да покажат негативен ПЦР тест не постар од 3 ...
| | веќе видена | слични

Денеска преку Софија во земјава треба организирано да пристигнат 26 македонски државјани од странство, додека на 30 мај е најавено пристигнување на 30 ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 27. мај 2020 (Inpress) – По полни 66 дена, со одлука на Владата на Република Македонија, од денес се укинува полицискиот час кој во насока на спречување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромна е бројката на хоспитализирани пациенти кои се лекуваат од Ковид-19. Во болниците ширум земјава, моментов има 412 зафатени болнички легла. На Клиниката ...
сите 474 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 540 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 426 | | | веќе видена

Најновото аудио од „Обнова на режимот“ е разговор помеѓу Гордана Јанкуловска и Антонио Милошоски. Разговараат за двата авиони што слетале со патници и како да ...
сите 102 | | | веќе видена

Ги повикувам граѓаните масовно да излезат на гласање, да не се плашат за своето здравје затоа што ние се погриживме да ги снабдиме сите избирачки одбори со ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата го укина полицискиот час, рестораните почнуваат со работа од четврток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: