Македонија со најголема смртност од земјите во регионот

2 копии

Четворица починати, а 101 новозаболени од ковид-19 денеска, соопшти Министерството за здравство. Од денови кога бројот на новозаразени беше под десет, ...
| | веќе видена | слични

Најмногу пари во апсолутен износ за спас на економијата, издвоиле САД. Но, кога тоа ќе се мери во однос на големината на националната економија, прва на светот ...
| | веќе видена | слични

Во регионот во употреба има 924 тенкови, од кои повеќето се наследени од времето на студената војна. На прво место според бројот е Романија со 400, втора е ...
| | веќе видена | слични

Во регионот најголем број активно заболени на 100 илјади жители се регистрирани во Србија, на второто место е Македонија, а на третото Босна и Херцеговина. Во ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата со коронавирусот во Македонија излезе од контрола, а министерот за здравство Венко Филипче оваа состојба ја оценува како “новото нормално“. Бројот ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Неспособноста на оваа влада излезе на виделина со справување со пандемијата на корона вирусот за последниве седум дена во Република Македонија каде што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија со најголема смртност од земјите во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: