Четири војници загинати во хеликоптерска несреќа во Русија


2 копии

Италија е обвиена во црно, откако двајца млади италијански пливачи загинаа во авионска несреќа во околината на Рим. Фабио Ломбини (22) и Џоеле Росети (23) ...
| | веќе видена | слични

Италијанските пливачи Фабио Ломбини (22) и Џоеле Росети (23) денеска во утринските часови загинаа откако нивниот ултралајт авион се урна веднаш по полетувањето ...
| | веќе видена | слични

Пливачите Џоеле Росети и Фабио Ломбини погинаа во авионска несреќа во близина на Рим, јавуваат медиумите од Италија. Несреќата се случила денеска откако Росети ...
| | веќе видена | слични

Рускиот истражен комитет соопшти денеска дека почнува кривична истрага за кршење на правилата на летање или подготовките за летање по катастрофата во која ...
| | веќе видена | слични

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 211 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

„Како Влада покажавме дека навистина можеме и во вакви услови на пандемија, на сериозна здравствена криза, да се организираат фер, демократски, слободни избори ...
сите 245 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети и носител на кандидатската листа во Шестата изборна единица го оствари своето гласачко ...
сите 222 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 257 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 232 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири војници загинати во хеликоптерска несреќа во Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: