Денеска во Прилеп нема нови случаи на Ковид 19

2 копии

Во текот на вчерашниот ден регистрирани се 76 позитивни пациенти на Ковид-19, додека во исто време оздравеле 26 пациенти. Од новозаболените, најголема бројка е ...
| | веќе видена | слични

Еден од двете ново заразените лица со КОВИД-19 од велешко денес, е медицинска сестра од Детското одделение при Велешката болница. Информацијата ја потврдија и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Медицинска сестра од детското одделение на велешката болница е заразена со коронавирус. Таа била тестирана вчера, а синоќа стигнал нејзиниот позитивен резултат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Нема ниту еден позитивен на коронавирусот од вработените во детските градинки во Прилеп, Кривогаштани, Крушево и во Македонски Брод, информираат од прилепскиот ...
| | веќе видена | слични

Сите 242-јца вработени се негативни. Ова се резултатите од скринингот на вработените во градинките кои беа тестирани на 28 и на 29 мај. Според општините, во ...
| | веќе видена | слични

Во општина Прилеп денеска нема ниту новозаболени, ниту оздравени од коронавирус, додека бројот на активни случаи изнесува 30. На Инфективното одделение во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 7.861 болни и немоќни лица го оствариле правото на глас денеска на вториот ден од гласањето на предвремените парламентарни избори. Што се однесува до ...
сите 703 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 476 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска во Прилеп нема нови случаи на Ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: