Кирил Георгиев е првиот шампион во блиц-шах

Најуспешните македонски каратисти, дел од нив освојувачи на европски и светски медали, преку „you tube“ каналот на Карате федерацијата на Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот германски репрезентативец, а сега директор на тамошната фудбалска федерација, Оливер Бирхоф предлага Лигата на нации да се игра во форма на турнир, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унитарноста на каратето се потврди на најдобар можен начин, откако изминативе неколку дена беше организирана тридневна видео конференцијата на претседателот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 165 | | | веќе видена

„Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите, истакна ...
сите 263 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 69 | | | веќе видена

Фудбалерот на Челзи, Вилијан синоќа во поразот од Вест Хем во мечот од 32. коло од шампионатот на Англија (2:3), беше двоен стрелец за „сините“. Бразилецот ...
сите 175 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во Тетово истакна дека на изборите на 15 јули граѓаните ќе бираат два концепти. Тој им ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кирил Георгиев е првиот шампион во блиц-шах

Од:
До кого (е-маил):
Порака: