Се урна хеликоптер во Русија, загинаа четворица војници


4 копии

Русија покани војници од 19 земји да учествуваат во Парадата на победата на Црвениот плоштад, изјави денеска рускиот министер за одбрана, Сергеј Шогу. Тој на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерството за одбрана на Русија избра 50 доброволци од војниците за тестирање вакцина против коронавирусот, јави новинската агенција ТАСС. Министерството ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Повторна инфекција со коронавирусот е можна дури и кај оние пациенти кои развиле имунитет кон вирусот, тврдат руски лекари кои лекувале лица заболени од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Парадата за Денот на победата во чест на победата над нацистичка Германија во Втората светска војна којашто беше одложена на 9-ти мај поради пандемијата на ...
| | веќе видена | слични

Путин беше принуден да ги одложи прославите на 9 мај, вклучително и големата воена парада на Црвениот плоштад со која се одбележуваше советската победа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Косовскиот министер за здравство Арменд Земај побара од Македонија да ја преиспита одлуката за задолжителни тестови за влез на косовските граѓани.Земај вели ...
сите 231 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 152 | | | веќе видена

На денешната дебата во „Отворено студио“ во Телевизија 24, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на листата на пратеници во Третата изборна единица, ...
сите 231 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се урна хеликоптер во Русија, загинаа четворица војници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: