Уште една прекината лига прогласи шампион, нема Европа за Наумовски


Не беше јасно беше зошто е присутен и епидемиологот др. Жарко Караџовски, кој што не даде конкретен одговор на прашањето, кога клубовите може да започнат со ...
| | веќе видена | слични

Третата германска лига е моментно највозбудливото европско натпреварување, а неизвесноста е присутна особено во битката за двете први позиции кои водат во ...
| | веќе видена | слични

Сосема разбирливо, со оглед на текот на настаните, т.н. „Проект рестарт“, медиумите на Островот многупати го наведуваа како „Проект саботажа“, од причина што ...
| | веќе видена | слични

Бројот на позитивни лица на Kовид-19 во македонскиот фудбал се зголеми на седум. Двајца се од таборот на Шкендија, а дури петмина од Ренова. Тимот од Џепчиште ...
| | веќе видена | слични

Вистински хаос владее во првата македонска фудбалска лига по денешната одлука на фудбалерите на Шкупи и Струга да не се тестираат на корона вирусот. Откако ...
| | веќе видена | слични

Фудбалот се уште не се вратил, но веќе започнуваат дебатите. Каталонските медиуми започнаа притисок на Ла Лига поради распоредот на натпреварите во првите две ...
| | веќе видена | слични

Составот на Френк Лампард е на веројатно посакуваната четврта позиција на табелата по 29 одиграни кола во Премиерлигата, но, за да го задржат тоа место им ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

ЗА 24 ЧАСА ПОЧИНАА 15 ЛУЃЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ Црн биланс имаме и денес во Македонија. Дури 15 починати и нови 173 заразени од коронавирус во земјава за 24 часа. ...
сите 592 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 181 | | | веќе видена

Македонија во наредните 4 години ќе биде горда и исправена, им порача на жителите на Дебар лидерот на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ Јристијан Мицкоски. ...
сите 359 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 84 | | | веќе видена

Пред нас се многу сериозни избори, на коишто избираме сигурна иднина во интерес на заштитата на јавното здравје, брза развојна економија и европски ...
сите 220 | | | веќе видена

Вечерва Ливерпул ќе го одигра својот прв меч како шампион на Англија, а противник ќе му биде најголемиот ривал во оваа и изминативе сезони-тоа е Манчестер ...
сите 224 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 109 | | | веќе видена

Комапнијата Орка холдинг, на Орце Камчев, реагира на вчерашниот тв дуел на Заев и Мицкоски, во кој што беше споменувано името на Камчев. Од компанијата велат ...
сите 46 | | | веќе видена

Нови 120 потврдени со КОВИД-19 од 954 тестирања, од кои над половината (64) се од Скопје, а 14 од Тетово. Останатите заразени со вирусот од вчерашниот билтен ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште една прекината лига прогласи шампион, нема Европа за Наумовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: