Мицкоски: Немаме успешно справување со корона кога сме рекордери по бројот на загубени животи


Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека опозицијата останува на ставот дека нема услови за одржување избори кога секојдневно се зголемуваат бројките ...
| | веќе видена | слични

„Она што не плаши е дека земјата е рекордер по бројот на заболени од Ковид-19 во регионот “ – одговори Христијан Мицкоски на вчерашната порака на Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од петокот воопшто нема канал за комуникација на кој што се соопштуваат позициите за изборите, бидејќи ситуацијата е алармантна, оттогаш наваму имаме неколку ...
| | веќе видена | слични

Не би сакал да е вистина тоа што го слушам. На карјот на денот тој човек бил претседател на влада, ако тој потикнувал такви работи тоа е страшно. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Денес Македонија се соочува со најжестоката здравствена и економска криза. Со право народот е целосно фокусиран кон ова прашање, затоа што Ковид 19 пандемијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека не би сакал да е вистина она што вчера на судењето на случајот „Рекет“ го кажал Бојан ...
| | веќе видена | слични

Наместо да изнесе предлози за нови мерки за заштита на населението од коронавирусот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, зборува само за избори, рече на денешната ...
| | веќе видена | слични

Не би скал да верувам дека тоа што го сведочеше Бојан Јовановски е вистина. Но, доколку е вистина, тоа треба да го истражат органите. Ако е точно, нека суди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 495 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Немаме успешно справување со корона кога сме рекордери по бројот на загубени животи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: