Угостителството започна со работа во Грција

Грција ќе го плати сместувањето на туристите кои ќе бидат позитивни на коронавирусот за време на нивната посета на оваа земја, објави владиниот портпарол ...
| | веќе видена | слични

Грција ќе им го плати сместувањето на сите туристи кои ќе се заразат со коронавирус додека престојуваат во земјата, соопшти портпаролот на владата Стелиос ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Како што велат државните функционери на Грција, тоа го правеле и во минатото, па ќе го прават и сега. Грција ќе им плати сместување на туристите кои што ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Доколку се појави позитивен случај кај турист додека престојува на одмор во Грција, ќе биде сместен во хотел карантин, а трошокот ќе биде на товар на државата, ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии

Го поздравуваме храбриот предлог на Европската комисија за пакетот од 750 милијарди евра, главно во форма на грантови финансирани преку заедничко издавање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 166 | | | веќе видена

Со Зоран Заев ниту сум се договарал, ниту имам договор. Прв пат слушнав за такво нешто од разговорот кој го објавија некои портали, каде што се споменува моето ...
сите 121 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 184 | | | веќе видена

Бевме во посета на општина Градско. И тука е присутно незадоволството од Зоран Заев, Љупчо Николовски и СДСМ, од друга страна поддршката на ВМРО-ДПМНЕ е ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителството започна со работа во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: