Тв 24 во обиколка на кризните општини во Скопје: „корона-бизнис, а не вирус“


Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
| | веќе видена | слични

Додека бројот на заразени со Ковид-19 во балканските земји е сведен на минимум, или новозаразени во некои земји веќе и нема, во Македонија таа бројка вчера ...
| | веќе видена | слични

Ресен е единствениот град во Република Македонија кој остана „имун“ на на епидемијата на коронавирусот и во кој нема досега регистрирано ниту еден случај ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Најмногу активни случаи на болни од КОВИД- 19 има во Скопје, по што следуваат Тетово, Штип, Куманово и Велес. Податоците на Институтот за јавно здравје ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бројот на заразени со Ковид-19 вчера значително се зголеми. Регистрирани беа 89 нови случаи заразени со коронавирус од кои најголемиот дел се од Скопје-35. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Чаир, Сарај, Бутел, Аеродром и Гази Баба се скопските општини во кои се регистрирани најголем број на случаи на коронавирус во главниот град. Во Скопје ...
| | веќе видена | слични

Висока бројка на заразени вчера имаше и во Штип, каде беа регистрирани 27 нови случаи, во Куманово 12, во Прилеп еден, во Тетово седум, во Гостивар, Струмица и ...
| | веќе видена | слични

Драстично е намален бројот на заразени од коронавирус во регионот, Словенија и Црна Гора веќе прогласија победа над епидемијата, а само во Македонија расте ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 495 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тв 24 во обиколка на кризните општини во Скопје: „корона-бизнис, а не вирус“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: