Полициски час и денеска во државава


4 копии

Регистрирани се три позитивни случаи во домови за стари лица и тоа еден вработен здравствен работник и два штитеника, се наведува во Извештајот на Институтот ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија во понеделникот забележа уште 111 смртни случаи од Ковид-19, најмалку откако стапија на сила рестриктивните мерки со карантин од 23 март, ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 89 нови позитивни случаи на коронавирус од 9 градови во државата се регистрирани во текот на вчерашниот ден. Најголем дел од регистрираните случаи се од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според последните податоци, во светот до сега има 6.317.156 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починале 374.988, а оздравеле 2.876.232 луѓе. Атина – ...
| | веќе видена | слични

Според здравствениот билтен во последните 24 часа во Република Македонија беа регистрирани 89 нови позитивни случаи на коронавирус. Тестирани се вкупно 727 ...
| | веќе видена | слични

Во однос на симптомите кои се пријавени кај заболените лица, најчесто се регистрирани температура (65,3%), кашлица (52,6%), малаксаност (39,7%), треска ...
| | веќе видена | слични

Согласно податоците на Институтот за јавно здравје од новозаболените 89 граѓани со коронавирус најзастапена е возрасната група од 30-39 години со 27 позитивни. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од завршниот собир на партијата за овие предвремени парламентарни избори на 15 јули порача дека противникот, ...
сите 475 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 188 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полициски час и денеска во државава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: