Драги мои Македонци, сè ви е напишано, само што не читате


4 копии

Кога двајца се караат, третиот поведува, нели?!Еден мал настан е на пат да предизвика силна напнатост во триаголникот Софија-Скопје-Белград. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Научно гледано, идентитетот никој не може да ти го даде, па ниту да ти го одземе. Но опасноста е во политичкото предавање на идентитетот. За Македонија ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Во дебатната емисија на ТВ 24 генералот Стојанче Ангелов изјави дека по изборите пак ќе побара амнестија за осудените за настаните во Собранието на 27 април ...
| | веќе видена | слични

Бугарската академија на науките (БАН) во фамозната книга „За официјалниот јазик на Република Северна Македонија“ не го присвојува само македонскиот јазик, туку ...
| | веќе видена | слични

Бугарската академија на науките објави книга во која се вели дека бугарските корени на јазикот се наоѓаат во областите од Дунав до Гевгелија и од Копаоник до ...
| | веќе видена | слични

На книгата издадена од Бугарската академија на науките реагираат и српските лингвисти зошто во неа се говори за бугарските корени на говорот во краиштата од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести претпладнево имала комуникација со претставници на околните земји и до крај на денот се очекуваат информации за состојбата со ...
сите 165 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери денеска во паркот Чаир се сретна со младите на кои им ги презентираше младинските политики и заложби за првите 100 ...
сите 195 | | | веќе видена

Помина првата половина од предизборната кампања, а веќе се добива впечаток дека и покрај настојувањата се да изгледа нормално, таа сепак се одвива во сенка на ...
сите 58 | | | веќе видена

Поминавме тежок период, почнавме со крвавиот 27-ми април, ама и покрај тоа рековме дека треба да носиме одлуки кои што ќе значат светла иднина за нашата ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драги мои Македонци, сè ви е напишано, само што не читате

Од:
До кого (е-маил):
Порака: