Подметнат пожар во познатиот “Опера паб“ во Скопје


5 копии
2 копии
2 копии

Општина Крива Паланка, Општинската организација на Црвен крст и повеќе хумани граѓани и правни лица му доделија првична помош на семејството од село Луке кое ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во пожар кој избувна синоќа и гореше до раните утрински часови, до темел изгоре семејната куќа на Р.А. од селото Луке, Кривопаланечко. Од Територијалната ...
| | веќе видена | слични

Од Територијалната противпожарна единица, Крива Паланка, информираат дека дојавата ја добиле во 19 часот и 44 минути, но според проценките пожароти веројатно ...
| | веќе видена | слични

„Едноставното спиење со затворена врата од спалната соба навистина може да направи разлика во преживувањето на пожар, може да ви купи некое време за да добиете ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 333 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подметнат пожар во познатиот “Опера паб“ во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: