Полициски час и денеска во Македонија

Денеска е регистриран најмал број и на ново заразени од 27 март, поточно ,1.570 случаи. АП, сепак, забележува дека податоците за коронавирусот објавени денеска ...
| | веќе видена | слични

Италија денеска бележи најнизок број на новозаразени со коронавирус од 26 февруари кога и беше откриен и првиот случај, односно во изминатото деноноќие ...
| | веќе видена | слични

Оцената на познатиот и еден од водечките италијански лекари Алберто Ѕангрило, дека новиот коронавирус исчезнал од Италија, односно дека „клинички повеќе не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Италија, бројот на нови случаи на зараза со Ковид-19 се намалува во целата земја, вклучувајќи ја и Ломбардија, најтешко погодениот италијански ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Епидемијата на коронавирусот предизвика 31 нови смртни случаи за 24 часа во француските болници, каде бројот на пациенти во интензивна нега продолжува да паѓа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 495 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полициски час и денеска во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: