Две џамии во Тетовско со затворени врати, „никогаш не сум ги почитувал одлуките на реисот Сулејман Реџепи“

Одлуката за држење молитва за Фитр Бајрам не ја почитуваа двајца имами во Тетово. Вратите на џамиите во селата Порој и Глоџ утрово беа затворени. Имамот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Продавница на „Икеа“ во близина на Франкфурт во западна Германија го даде својот паркинг простор на локалната џамија за да им овозможи на верниците масовни ...
| | веќе видена | слични

Базиликата на Рождеството Христово во Витлеем и Ибрахимовата џамија во Хеброн се отворени во вторникот по речиси тримесечниот карантин воведен поради ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 495 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две џамии во Тетовско со затворени врати, „никогаш не сум ги почитувал одлуките на реисот Сулејман Реџепи“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: