Шилегов со нови “епитети” за ривалите: По “луд, ненормален, шалабајзер” сега најде и “неук и лаик”


Откако предходно министерот за полиција Наќе Чулев и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски ги прогласи за "луд, ненормален, шалабајзер" ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов откако ги преспа првите две години од својот мандат чекор по чекор го фати сдсмовскиот терк на работа со распродажба и ...
| | веќе видена | слични

Во 1978 година со самопридонес од жителите на Скопје изградено е езерото Треска. Со површина од 136.000 метри квадратни и капацитет за 10.000 капачи, во ...
| | веќе видена | слични

@Неуспехот за возобновување на езерото Треска е директен неуспех и последица на неспособноста на Петре Шилегов.Груба невистина е правдањето на Шилегов дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Водно ќе го вратиме на Скопјани. Водно ќе биде повторно белите дробови на нашиот град“ им порачуваше на Скопјани градоначалникот Петре Шилегов од ...
| | веќе видена | слични

Заштитата на Водно стои во неговата предизборна програма и таму се најавуваше дека „ќе се постават нови заштитни гранични линии зад кои зеленилото ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 452 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

За прв пат ќе се гласа три дена, во работни денови и изборите ќе траат до 21 часот. Епидемијата на коронавирусот делумно ги измени протоколите на текот на ...
сите 405 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов со нови “епитети” за ривалите: По “луд, ненормален, шалабајзер” сега најде и “неук и лаик”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: