Во Словенија четврти ден по ред нема заразени со Ковид-19

Сите нови случаи се патници кои се вратиле од странство, а 11 од нив се од Сечуан, соопшти денеска Националната здравствена комисија (НХЦ). Два други увезени ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Кина со 16 нови случаи на заразени со коронавирусот регистрирани во текот на вчерашниот ден го бележи најголемиот пораст во последните три седмици. Откако ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии
2 копии

Бразил регистрира 16.409 нови случаи на инфекција со коронавирус, со што вкупниот број се искачи на 514.849, што е втора најлоша епидемија на Ковид-19 во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Покажавме дека имаме храброст за сé што беше важно за државата и денес им докажуваме на сите политичари дома и во регионот, дека народот ги наградува храбрите ...
сите 275 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 128 | | | веќе видена

Од Крушево претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека на 15 јули народот овие политичките измамници од СДСМ ќе ги испрати на темната страна од ...
сите 463 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Словенија четврти ден по ред нема заразени со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: