(ВИДЕО)си „вртат“ скара на улица во Скопје за време на полициски час


Муслиманските верници оваа година празникот Фитр Бајрам го слават во 42 часовен карантин. Само полициските автомобили и граѓаните кои поседуваат дозвола за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Доколку се утврди дека видеото со „орото“ во Чаир е направено во период кога се на сила одлуките на Владата, односно доколку се потврди неговата автентичност, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Намалување на бројот на заразени од вирусот Ковид-19 е возможно само доколку граѓаните се дисциплинирани и ги почитуваат мерките за ограничување на движењето, ...
| | веќе видена | слични

Ќе бидат превземени сите мерки против учесниците на „Чаирското“ оро доколку се утврди дека истото е автентично и дека истото е снимено за време на полициски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев на својот Фејсбук профил најави дека намалувањето на бројот на заразени од вирусот Ковид-19 е возможно само доколку ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наке Чулев, преку Фејсбук соопшти дека доколку се утврди автентичноста на „орото во Чаир“, учесниците ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон“ на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која говореше за моменталната ...
сите 422 | | | веќе видена

Бисера Костадиновска Стојчевска, пратеничката на СДСМ која беше позитивна на Ковид-19 но дојде да гласа во Собранието во неделата, во својата последна изјава ...
сите 343 | | | веќе видена

На поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на глава му стои уште најмалку една истрага откако Обвинителството за гонење на организиран ...
сите 275 | | | веќе видена

Состојбата со вирусот се смирува, епидемиолошката крива спласнува, а тоа го гледаме по бројот на новодијагностицирани случаи, веќе повеќе денови по ред се ...
сите 597 | | | веќе видена

Медицински сестри и лекари од сите здравствени домови од Истокот ќе ја спроведат масовната вакцинација во Штип, што ќе биде еден од регионалните центри во ...
сите 289 | | | веќе видена

Педест и деветгодишниот Кирчо Иванов од Македонска Каменица стравува дека неговата извозна текстилна компанија која опстојува над две децении на пазарот, ...
сите 188 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 90 | | | веќе видена

Според нашите информации доставени од свиркач основано се сомневаме дека постојат личности, државјани на Македонија со двојни матични броеви од кои што ...
сите 79 | | | веќе видена

Државата е финансиски ликвидна и стабилна и во Буџетот има доволно средства за исплата на шестиот пакет економски мерки за туристичко – угостителскиот сектор ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО)си „вртат“ скара на улица во Скопје за време на полициски час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: