Честитка од претседателот Пендаровски по повод Денот на словенските просветители Св. Кирил и Методиј


Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
| | веќе видена | слични

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
| | веќе видена | слични

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
| | веќе видена | слични

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
| | веќе видена | слични

Проект на учениците од седмо и од деветто одделение од ООУ,,Владо Тасевски“ во Скопје во чест на св. Кирил и Методиј Во чест на сесловенските просветители ...
| | веќе видена | слични

Дмитриј Часовитин/Global Look Press На 24 мај целиот словенски свет го празнува Денот на македонските и сесловенските просветители светите рамноапостолски ...
| | веќе видена | слични

По повод Денот на светите браќа Кирил и Методиј, сесловенските просветиутели професорката Елка Јачева-Улчар, потстува на неколку работи кои, како што сподели ...
| | веќе видена | слични

Пријателката на Македонија од Хрватска, Маријана Петир, го честита на Твитер празникот Свети Кирил и Методиј со фотографија од нивниот споменик во Скопје. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Си поставивте цел генерално да ја победите ВМРО-ДПМНЕ и да го победите вашиот коалиционен партнер ДУИ во шестата изборна единица. Ако ви беше толку тешко со ...
сите 412 | | | веќе видена

Ние жените сме храбри гласноговорници во сите сфери на општественото живеење. Ако до пред некоја година сите гледаа со сомнеж кога една жена ќе започне ...
сите 73 | | | веќе видена

Цетралниот Изборен Штаб на Демократската Унија за Интеграција во рамките на изборната кампања за Предвремените Парламентарни избори 2020 кои ќе се одржат на 15 ...
сите 194 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 39 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 177 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Честитка од претседателот Пендаровски по повод Денот на словенските просветители Св. Кирил и Методиј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: