Со канта бензин пали скопски ресторан среде забрана за движење, полицијата никаде ја нема (ВИДЕО)


Во сред полициски час, околу 3.15 часот утринава, засега непознато лице со канта бензин го пали познатиот „Опера паб“, што се наоѓа кај Националниот опера и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
2 копии

Општина Крива Паланка, Општинската организација на Црвен крст и повеќе хумани граѓани и правни лица му доделија првична помош на семејството од село Луке кое ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во пожар кој избувна синоќа и гореше до раните утрински часови, до темел изгоре семејната куќа на Р.А. од селото Луке, Кривопаланечко. Од Територијалната ...
| | веќе видена | слични

Од Територијалната противпожарна единица, Крива Паланка, информираат дека дојавата ја добиле во 19 часот и 44 минути, но според проценките пожароти веројатно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Брзата интервенција на противпожарната екипа од Прилеп, како и пожртвуваноста и храброста на соседите доцна попладнево придонесоа да не изгори семејна куќа на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со канта бензин пали скопски ресторан среде забрана за движење, полицијата никаде ја нема (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: