Чавушоглу: Руските туристи едвај чекаат да дојдат во Турција

6 копии

"Антируските санкции делумно доведоа до тоа Русија да стане посамостојна во некои области и да не зависи од увезени производи", изјавил поранешниот германски ...
| | веќе видена | слични

Германскиот министер за надворешни работи Мигел Бергер го повика рускиот амбасадор во Германија, Сергеј Нечајев на разговор во врска со хакерските напади за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Извештаите за префарбани руски борбени авиони испратени да ја бомбардираат Либија немаат никаква врска со реалноста, посочи Москва како одговор на најновите ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин, во екот на конфликтот со Запад, поради анексијата на Крим ѝ се заканил на Европската унија, дека ќе ѝ испрати руска војска, ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин во екот на конфликтот со Западот поради анексија на Крим, се закани и со испраќање војска во земјите на Евроспакат Унија, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска имаше средба со претставници на Здружението „Борка – за секој нов ден“ во кое членуваат пациенти со малигни ...
сите 294 | | | веќе видена

Разочараноста е огромна, тенденцијата е да има промени, да дојдат политичари кои нудат надеж, политичари кои што знаат како да се справат со предизвиците, јас ...
сите 333 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 166 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струга поведе постапка против четири угостителски објекти кои послужувале гости спротивно на здравствените мерки и протоколи, ...
сите 201 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
сите 222 | | | веќе видена

Триесет и двегодишен спортист од Кавадарци е новиот случај позитивен на коронавирус, откриен при скрининг. Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чавушоглу: Руските туристи едвај чекаат да дојдат во Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: