Манчестер јунајтед: Санчез не е во плановите на Солскјер за новата сезона

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер не го вклучува напаѓачот Алексис Санчез во неговите планови за новата сезона. Чилеанецот во моментов е на ...
| | веќе видена | слични

Според „Сан“, Манчестер јунајтед е лидер во трката по Каи Хаверц кој во моментов импресионира во Бундеслигата. Германија Хаверц кој идната недела ќе наполни 21 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Борусија Дортмунд вечерва го совлада Падерборн со 6:1 во натпревар од 29. коло на Германското фудбалско првенство. Пола од головите за гостите, односно ...
| | веќе видена | слични

Борусија Дортмунд со 6-1 победи на гостувањето кај Падерборн, Џејдон Санчо му посвети гол на убиениот афроамериканец Џорџ Флојд. Германија Борусија Дортмунд со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Борусија (Д) брзо се рехабилитираа по поразот во големото дерби со Баерн (М) во минатото коло. Во последниот дуел од 29. рунда, „милионерите“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 425 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 192 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 74 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 160 | | | веќе видена

Пеп Гвардиола навреме ги расчисти дилемите за шампионскиот шпалир во Премиер лигата, најавувајќи дека неговиот Манчестер Сити ќе му приреди достоен пречек на ...
сите 189 | | | веќе видена

Нови 120 потврдени со КОВИД-19 од 954 тестирања, од кои над половината (64) се од Скопје, а 14 од Тетово. Останатите заразени со вирусот од вчерашниот билтен ...
сите 270 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 64 | | | веќе видена

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право да гласаат на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 15 јули. Државната изборна комисија (ДИК) вчера го ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчестер јунајтед: Санчез не е во плановите на Солскјер за новата сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: