Хумелс е повреден, го пропушта дербито со Баерн


Борусија Дортмунд на гостински терен славеше со убедливи 6:1 против Падерборн, па ја намали разликата на 7 бодови негатива во однос на Баерн Минхен. Младата ...
| | веќе видена | слични

Борусија Дортмунд мируваше цело прво полувреме на гостувањето кај Падерборн, но затоа во вториот дел, му одржа вистинска фудбалска лекција на аутсајдерот кој ...
| | веќе видена | слични

Борусија Дортмунд со 6-1 победи на гостувањето кај Падерборн, Џејдон Санчо му посвети гол на убиениот афроамериканец Џорџ Флојд.Борусија Дортмунд со убедлив ...
| | веќе видена | слични

Борусија Дортмунд експресно се врати на победнички патеки откако лесно и убедливо славеше на гостувањето против Падерборн со 1-6. Ерлинг Халанд поради повреда ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски на својата Фејсбук страна објави дека точно се знае кој е одговорен за најлошите резултати во регионот, и ...
сите 553 | | | веќе видена

Полицијата и демонстрантите се судрија вечерва во близина на резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон во Лондон за време на протестот по повод ...
сите 343 | | | веќе видена

Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
сите 174 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 379 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 292 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 468 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 110 | | | веќе видена

Девет пријави за непочитување на протоколот за работа на угостителските објекти во услови на Ковид-19 поднел Државниот пазарен инспекторат за време на ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хумелс е повреден, го пропушта дербито со Баерн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: