Мизрахи: Си играте со човечки судбини, со поткуп не се победува на избори


Денешната ,,голема” хуманитарна акција на Заев е уште едно потценување на овој осиромашен и опустошен народ. По два градоначалнички мандата и премиерска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Tретиот пакет мерки кои денеска го промовира пуленот на Заев, Коста Петров е класична изборна измама. СДСМ и натаму ги лаже граѓаните како што лажеше дека ...
| | веќе видена | слични

Во три години на власт СДСМ не отвори ниту една нова инвестиција и ниту едно ново работно место во Прилеп. За кандидатот за пратеник од СДСМ, Миле Талевски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како редовно постапување на полициските службеници во вакви случаи го оцени министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, постапувањето во врска со видео ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Целата јавност пред неколку дена имаше шанса да го види она што Заев со години го правеше најпрвин како пратеник па како градоначалник на Струмица, а потоа ...
| | веќе видена | слични

Не престануваат меѓупартиските обвинувања кои се однесуваат на хуманитарна помош. Сега портпаролот на СДСМ, Коста Костадиновски, ја прозива опозициската ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ изминативе денови упати серија на обвинувања за некоков изборен поткуп насочен кон СДСМ. Низ социјалните мрежи кружат фотографии на кои се гледа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО ДПМНЕ обвинува за изборен поткуп а преку партиски активисти, со партиски обележја дели пакети и се рекламира на социјалните мрежи.Во текот на изминатите ...
| | веќе видена | слични

Чулев на својот фејсбук профил напиша дека доколку постојат елементи на сторени кривични дела истите ќе бидат процесирани до основното јавно обвинителство. Од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 286 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мизрахи: Си играте со човечки судбини, со поткуп не се победува на избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: