Над 24.000 нови случаеви во САД со коронавирус


Италијанската цивилна заштита објави денеска дека од коронавирус во последните 24 часа починале 87 луѓе, 17 повеќе од претходниот ден, додека се потврдени 516 ...
| | веќе видена | слични

Ломбардија, регионот кој беше најтешко погоден од коронавирусот во Италија и денеска има најголем број на нови случаи. Тоа би можело да го доведе во прашање ...
| | веќе видена | слични

Во Русија, бројот на починати денеска се зголеми за 232, што е рекорден дневен број на смртни случаи, откако бројот со денови не надминува 200, а властите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само во текот на последните 24 часа во Русија се забележани 232 смртни случаи што е рекорд од почетокот на пандемијата на коронавирусот во оваа земја. Со тоа, ...
| | веќе видена | слични

Во целиот свет бројот на инфицирани со Ковид-19 достина 5,7 милиони. Први се САД, следува Бразил, а на третото место по број на заразени лица е Русија. Сепак, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 283 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 158 | | | веќе видена

Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта неместо суштински политики тераше дневен ПР од прашањето поврзано со справување со корона ...
сите 351 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 213 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 24.000 нови случаеви во САД со коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: