СДСМ врши изборен поткуп, на видео се слуша и името на Заев


3 копии

Денес кандидатката за пратеник на СДС Љатифа Шиковска фатена на дело како врши поткуп на гласачи во Шуто Оризари. Треба еднаш засекогаш да разберат дека со ...
| | веќе видена | слични

Кандидатката за пратеник на СДСМ, Љатифа Шиковска, е фатена денеска „на дело како врши поткуп“ на гласачи во скопската населба Шуто Оризари, објави Ерџан ...
| | веќе видена | слични

Во три години на власт СДСМ не отвори ниту една нова инвестиција и ниту едно ново работно место во Прилеп. За кандидатот за пратеник од СДСМ, Миле Талевски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1. Мерките на СДСМ не даваат резултати, стопанството и економијата на дното, а Заев троши државни пари на избори и поткуп. ...
| | веќе видена | слични

Како редовно постапување на полициските службеници во вакви случаи го оцени министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, постапувањето во врска со видео ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Целата јавност пред неколку дена имаше шанса да го види она што Заев со години го правеше најпрвин како пратеник па како градоначалник на Струмица, а потоа ...
| | веќе видена | слични

Не престануваат меѓупартиските обвинувања кои се однесуваат на хуманитарна помош. Сега портпаролот на СДСМ, Коста Костадиновски, ја прозива опозициската ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ изминативе денови упати серија на обвинувања за некоков изборен поткуп насочен кон СДСМ. Низ социјалните мрежи кружат фотографии на кои се гледа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 120 потврдени со КОВИД-19 од 954 тестирања, од кои над половината (64) се од Скопје, а 14 од Тетово. Останатите заразени со вирусот од вчерашниот билтен ...
сите 535 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 192 | | | веќе видена

Добивме лична карта во ОН и сме препознаени како македонци од Северна Македонија, кои говорат македонски јазик. Потпишавме договор со нашиот источен сосед. ...
сите 364 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 74 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена како премиер Албанец ќе биде да работи на подобрување на иднината на ...
сите 173 | | | веќе видена

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право да гласаат на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 15 јули. Државната изборна комисија (ДИК) вчера го ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ врши изборен поткуп, на видео се слуша и името на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: