Ајнтрахт доби „петарда“ во Минхен (Видео)


2 копии

Во првите два натпревари (претрпени порази) од продолжението на сезоната втората Бундеслига тренерот на Штутгарт, П. Матарацо не му даваше шанси на нашиот ...
| | веќе видена | слични

Дарко Чурлинов го постигна првиот гол во дресот на Штутгарт, попладнево Македонецот ја затресе мрежата на Динамо Дрезден и ја запечати победа од 0-2.19 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 689 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 336 | | | веќе видена

Си-ен-ен јавува дека американскиот претседател Доналд Трамп разговарал со гувернерите на 50 држави од САД во теле-конференциски повик што се одржувал од бункер ...
сите 393 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 225 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 182 | | | веќе видена

Епидемилозите кои одат на терен за да тестираат или да направат епидемиолошка анкета кај заболени со ковид-19, многу често се соочуваат со отпор и одбивање да ...
сите 563 | | | веќе видена

Вонредната состојба во земјата е продолжена за 14 дена, но ако нема ново продолжување, немаме избор, законот е јасен, изборите треба да се одржат на 5 јули, ...
сите 442 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ајнтрахт доби „петарда“ во Минхен (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: