Маса: Знам, но нема да откријам во каква состојба е Шумахер


Хорхе Лоренцо по крајот на минатата сезона објави пензија и се повлече од професионалното натпреварување во Мото ГП, одлука која сепак не ја исполни во целост, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фелипе Маса е доста актуелен во измиантиве неколку дена, најпрво поради изјавата која ја даде за својот добар пријател Михаел Шумахер, а сега и поради ...
| | веќе видена | слични

Младиот пилот на Ферари, Шарл Леклер, откри една анегдота во интервју за „Скај“, за моментите откако победи на трката за Големата награда на Монца. Тој стана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешен ден во 2006 година, во Монако се оддржаа најдраматичните квалификации за славната трка, кога Михаел Шумахер беше наречен „супер-злосторник“ по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синот на легендарниот Формула 1 возач, Михаел Шумахер,Мик би можел да дебитира во Формула 1 уште оваа сезона. Пред младиот 21 годишен пилот се предвидува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 819 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 582 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 173 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маса: Знам, но нема да откријам во каква состојба е Шумахер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: