Хумелс прослави јубилеј, го одигра 250. натпревар за Борусија Дортмунд во Бундеслигата


Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс денес го одигра јубилејниот 250. натпревар за „милионерите“ во Бундеслигата. Тој беше заменет за време на ...
| | веќе видена | слични

Фрајбург – Баер Леверкузен (20:30 ч.) Откако натпреварите во Бундеслигата продолжија без присуство на гледачи, не е привилегија да се игра на свој терен. Во ...
| | веќе видена | слични

Во големото дерби на Бундес 2 лигата, и тоа меѓу Штутгард и Хамбургер, Македонецот Дарко Чурлинов одигра десетина минути за домашниот состав. Тој влезе во 78. ...
| | веќе видена | слични

Од „рестартирањето“ на второто по квалитет фудбалско натпреварување во Германија, Штутгарт до вечерашниот меч претрпе два порази во кои не настапи нашиот Дарко ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов ги доби првите минути во германската втора Бундеслигата по долгата корона пауза, и тоа во херојскиот пресврт кој го ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов ги одигра првите официјални минути во дресот на Штутгарт по паузата поради пандемијата на коронавирусот. Штутгарт ...
| | веќе видена | слични

Дарко Чурлинов конечно доби шанса да игра по пауза од речиси три месеци и како резерва од 78-мата минута влезе во игра за Штутгарт на дербито против Хамбургер, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коорнавирусот нема да си замине. Очигледно со него ќе мора да научиме да живееме, и тоа подолг временски период. Ова значи дека одговорноста на граѓаните сега ...
сите 466 | | | веќе видена

Угостителските објекти од вчера се отворени за гости, но мора да почитуваат одредени протоколи за работа. Во спротивно, ќе бидат санкционирани од страна на ...
сите 229 | | | веќе видена

Пратеникот Илија Димовски е еден од првите опозиционери кои реагираа негативно по претпладневната објава на бројот на новозаболени од корона вирусот во текот ...
сите 447 | | | веќе видена

Во очекување на нова лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски на која се очекува договор меѓу политичките партии за датум за избори, францускиот ...
сите 577 | | | веќе видена

Веќе нема никакви дилеми дека опозицијата е прислушувана од страна на безбедносните институции. Две години по почетокот на реформите во безбедносниот систем не ...
сите 357 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензиoнерите на Македонија (СЗПМ) ги поздравува мерките на Владата за слободно движење на сите граѓани, вклучувајќи го и повторното ...
сите 106 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хумелс прослави јубилеј, го одигра 250. натпревар за Борусија Дортмунд во Бундеслигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: