По вторпат си заминува: Геце и Борусија (Д) се договорија да се разделат


Марио Геце нема да остане во Борусија (Д) по завршувањето на тековната сезона. Ова го потврдија од клубот денеска.Договорот на играчот истекува ова лето и тој ...
| | веќе видена | слични

Ерлинг Халанд нема да има убави спомени од првиот „Дер класикер“, Борусија Дортмунд загуби а тој се повреди, за ова најголема вина сноси судијата Штилер. ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен е тим кој знае често да ги „краде“ најдобрите играчи на конкурентите во Бундеслигата, па дури и на најголемите ривали за титулата како што е ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Баерн Минхен, Ханс Дитер Флик откако седна на клупата на германскиот клуб бележи само одлични резултати. Во текот на вчерашниот ден Баерн Минхен ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена Манчестер јунајтед објави дека кризата предизвикана од коронавирусот ги зголеми долговите на англискиот тим на речиси половина милијарда ...
| | веќе видена | слични

Составот на Борусија Дортмунд имаше можност со победа против директниот ривал Баерн Минхен да ја направи супер интересна трката за титулата, но „милионерите“ ...
| | веќе видена | слични

Aктуелниот германски шампион, Баерн Минхен вчера направи голем чекор кон новата 30. титула во Бундеслигата. Баварците вчера на гости славеа против Борусија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 346 | | | веќе видена

Владината одлука од вчерашната 57-ма седница за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и за родителите кои имаат деца на возраст до 10 години, ...
сите 292 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 378 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 200 | | | веќе видена

На гостувањето во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека Управниот Суд потврдил дека Владата работела незаконски ...
сите 234 | | | веќе видена

Од денешните 14 новозаболени во Скопје, шест се во Бутел, два во Чаир, еден во Карпош, Кисела Вода, Студеничани, Сопиште, Ѓорче Петров и Арачиново, истакна ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По вторпат си заминува: Геце и Борусија (Д) се договорија да се разделат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: