Кнут Флекенштајн именуван за советник на албанскиот собраниски спикер

5 копии

Поранешниот европратеник и поранешен известувач за Албанија, Кнут Флекенштајн е назначен за советник на претседателот на албанскиот Парламентот, Грамоз Ручи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Париз – Партијата на францускиот претседател Емануел Макрон го загуби мнозинството во парламентот, откако ја напуштија седум пратеници. Заедно со неколку други ...
| | веќе видена | слични

Емануел Макрон го изгуби своето мнозинство во Националното собрание на Франција кога група дезертери од неговата партија ЛЕРМ преминаа во новата левичарска ...
| | веќе видена | слични

Во францускиот Парламент формирана е уште една пратеничка група од актуелни и поранешни членови на владејачката партија Република во движење (ЛРЕМ), со што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 286 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кнут Флекенштајн именуван за советник на албанскиот собраниски спикер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: