Димитров: НАТО ја поправија грешката


7 копии

На сите ни е јасно дека само преку координиран пристап проткаен со солидарност, соработка и несебична размена на знаења и добри практики ќе ги пребродиме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров учествуваше на видео-конференција на Советот на Јадранско–јонската иницијатива и министерски состанок на ...
| | веќе видена | слични

Само преку координиран пристап и солидарност, соработка и несебична размена на знаења и добри практики ќе се надминат последиците од кризата предизвикана од ...
| | веќе видена | слични

Покрај коронакризата, на состанокот на Стратегијата на ЕУ за Јадранско-јонскиот регион, било отворено и прашањето за натамошното проширување на Унијата кон ...
| | веќе видена | слични

Mинистерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска учествуваше на видео-конференција на Советот на Јадранско–јонската иницијатива и министерски состанок ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ќе учествува на видеоконференција на Советот на јадранско-јонската иницијатива и министерскиот состанок на ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти МНР, видео-конференцијата ќе се фокусира на потребата од преземање на неопходни мерки преку регионална солидарност со цел ублажување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

На барање на норвешката страна, министерот за надворешни работи Никола Димитров денес разговараше со министерката за надворешни работи на Кралството Норвешка, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 1126 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Венко Филипче при денешната посета на гостиварската болница изјави дека преку веб-страницата „Vakcinacija.mk“ и преку матичните ...
сите 483 | | | веќе видена

Планот кој не им успеа првично сега сакаат да го спроведат за два месеци од сега. Излегува ли Мијалков од притвор за два месеци? Тоа ли е договорот за негово ...
сите 372 | | | веќе видена

Конституиран е новиот состав на Советот за Рамномерен регионален развој и усвоена е програмата за 2021 година во вредност од 440 милиoни денари. Овие одлуки се ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: НАТО ја поправија грешката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: