Пронајден мртов новинар кој истражувал за загадувањето на заливот Варна

Новинарот од Варна, Бугарија, Георги Александров, бил пронајден мртов во петокот, објави бугарската телевизија Нова. Новинарот бил пронајден удавен.Сè уште не ...
| | веќе видена | слични
14 копии
2 копии

Пратеникот во украинскиот Парламент, Валериј Давиденко, е пронајден мртов со прострелна рана во главата во својот кабинет, соопшти министерот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

Изработен е ДНК профилот на безживотното тело кое викендов беше најдено кај Матка, дознава „ “. Врз основа на податоците на Институтот за судска медицина каде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 740 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 458 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена

Убиството на Џорџ Флојд ги крена граѓаните на САД на масовни протести во кои бараат конечно да се искорени расизмот. Веќе неколку дена низ речиси сите големи ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пронајден мртов новинар кој истражувал за загадувањето на заливот Варна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: