Оливер Спасовски не ги почитува мерките кои тој ги носи

2 копии

Што се случува во Македонија со пандемијата на Ковид-19? Ова е првото прашање што секој ќе си го постави откако официјалните власти објавија дека коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Власта неколку дена молчи за неодговорното однесување на Рашковски. Дали Рашковски е над законот и поради тоа не е казнет за непочитување на мерките и ...
| | веќе видена | слични

Владините функционери со на чело техничкиот Премиер Оливер Спасовски, не ги поитуваат владините мерки кои тие самите ги носат.Пред некој ден Рашковски а денес ...
| | веќе видена | слични

СДСМ ја почна изборната кампања. Денеска техничкиот премиер Оливер Спасовски и Мила Царовска, носителка на Изборната единица 1 на Коалицијата предводена од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Вчера во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Виктор Грозданов кој што ја коментираше фотографијата каде Рашковски влегува во продавница без заштитна маска и ...
| | веќе видена | слични

Вчера објавивме фотографии како генералниот секретар на Владата Драги Рашковски како пазарува во продваница без маска, иако се уште на сила е вонредната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 286 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оливер Спасовски не ги почитува мерките кои тој ги носи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: