Од Ковид-19 почина пациент од Скопје, регистрирани 20 новозаразени


Владејачката СДСМ и во неделата инсистираше на одржување што поскоро одржување на одложените предвремени избори убедувајќи ги граѓаните дека здравствената ...
| | веќе видена | слични

Очигледно не чека втор пик, ако воопшто она првото беше пик, овој пат поже ќе биде поголем од тие 107, бидејќи ние три или четири дена имавме над 50 случаи, ...
| | веќе видена | слични

Скопје во изминатово деноноќие доби нови 24 заболени од Ковид 19, од 62 нови случаи во земјава, соопшти Министерството за здравство. Најмногу од новозаразените ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Утринава на 14 членови од семејството на покојникот што беше погребан без протокол за Ковид 19 иако посмртниот брис му беше позитивен, им биле земени брисови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири во објава на неговиот профил на Фејсбук вели дека за целото времетраење на полицискиот час, ниту имал дозвола за ...
сите 131 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 183 | | | веќе видена

Охрид, 2. јуни 2020 (Inpress) – СВР Охрид, преку одделението за превенција, презема активности за контрола во спроведувањето на мерките и препораките на ...
сите 130 | | | веќе видена

„Она што не плаши е дека земјата е рекордер по бројот на заболени од Ковид-19 во регионот “ – одговори Христијан Мицкоски на вчерашната порака на Зоран Заев ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Ковид-19 почина пациент од Скопје, регистрирани 20 новозаразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: