Дневен преглед на состојбата со ковид-19 во светот: Унгарија го доби јапонскиот лек „Авиган“ за лекување на заразени со коронавирус

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 5.360.982 лица. Од нив починале 341.830, а оздравеле 2.187.422 луѓе. – Во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 5.962.407 лица. Од нив починале 363.899, а оздравеле 2.628.359. -Во изминатите 24 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 2129, а на починати е 126. Само по последниве 10 дена имаме 25 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бројот на смртни случаи од коронавирус во Австрија се зголемил откако биле поправени статистичките податоци од главниот град Виена. Така, по анализата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 495 | | | веќе видена

Светската здравствена организација ги категоризираше епидемиолошки најзагрозените градови во Македонија.Според степенот на ризик, Скопје како главен град е во ...
сите 542 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 221 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски денеска продолжи со незрело, деструктивно однесување, онака како што се однесува за целото време на оваа здравствена криза. Лажни вести, ...
сите 291 | | | веќе видена

Француската полиција употребила солзавец за да ги растера демонстрантите кои се собрале за да ја одбележат четиригодишнината од убиството на еден човек со ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневен преглед на состојбата со ковид-19 во светот: Унгарија го доби јапонскиот лек „Авиган“ за лекување на заразени со коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: