Во Хрватска и во Словенија нема ни еден новозаразен и нема смртни случаи


Во Хрватска и во Словенија во последните 24 часа нема регистрирани нови заболени од Ковид-19, а нема ни починати, соопштија надлежните од овие две балкански ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во последните 24 часа направени се 661 тестирање, а регистрирани се 52 нови случаи на ковид-19. – Скопје 26 – Куманово 6 – Штип 7 – Тетово 9 – Струга 2 – Велес ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

– Во Тетово речиси воопшто не се почитувале сите зададени мерки. Загрижува и тоа што граѓани со решение за самоизолација се шетаат надвор. Во Штип не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Австриските граѓани од средината на јуни повеќе нема да треба да носат маски во училишта, продавници и во сферата на туризмот, откако бројот на активни случаи ...
сите 255 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 156 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена

Дали пандемијата навистина стивнува, или олабавувањето на мерките ќе биде ново „масло“ на огнот, д-р Никола Пановски вечерва изјави на Канал 5 телевизија дека ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Хрватска и во Словенија нема ни еден новозаразен и нема смртни случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: