Меси призна: Во 2017 можев да заминам ама не добив официјална понуда


Лионел Меси откри дека во 2017 година имал намера да си замине од Барселона. Аргентинскиот фудбалер пред три години имаше проблеми со шпанските даночни органи ...
| | веќе видена | слични

Нахуел Гузман е аргентински голман кој игра во мексиканскиот тим Тигрес. Тој е роден во Росарио една година пред да биде роден Лионел Меси, сега големата ...
| | веќе видена | слични

Професионалниот модел и амбасадор за производи за нега на брада, Карлос Коста, во карантин ја избричи брадата, првпат по 10 години. Неговото лице првпат го ...
| | веќе видена | слични

Што ли нема да понуди овој „луд“ фудбалски Свет. Па и луди клаузули кои ги имаат играчите ширум него. Таква една е на голманот на Тигрес, Нахуел Гузман чија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Англиската фудбалска легенда Гери Линекер има јасен став на дебатата кој е подобар фудбалер – Меси или Роналдо. Поранешниот играч на Лестер, Евертон, Барселона ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Аргентинскиот голман Науел Гузман откри дека во неговиот договор има специјална клаузула поврзана со Лео Меси, и вели дека е подготвен да си исече прст доколку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барселона им се врати на тренинзите и се подготвува за продолжението на сезоната, а дека играчите навистина се расположени и желни за фудбал ни говорат видеата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Порасна бројот на невработени во државата во април во однос на месец март, поради пандемијата на коронавирусот. Прецизна слика даваат податоците кои ги објави ...
сите 581 | | | веќе видена

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 734 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно повторно нема да има полициски час. Оваа најва на вчерашната пресконференција стигна од министерот за здравство Венко Филипче. Но, ...
сите 338 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 498 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени од коронавирусот во Чаир се должи на непочитување на превентивните мерки од страна на граѓаните кои се опуштија особено во ...
сите 168 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се направени повеќе од 1000 тестови. Практично, во општините кои се сметаат за жаришта на корона вирусот, и од каде во изминатите три ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси призна: Во 2017 можев да заминам ама не добив официјална понуда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: