Наводно само 1% од луѓето можат да ја решат оваа задача: Како со три топки да го добиете бројот 30?


3 копии

На популарниот Јутјуб канал „Mind Your Decisions“ се појави задача која наводно можат да ја решат само 1 отсто од луѓето. Во задачата е потребно да изберете ...
| | веќе видена | слични

Вистински хит на социјалите мрежи е една мозгалка која как што тврдат психијатрите можат да ја решат само еден процет од луѓето во светот. За што се работи На ...
| | веќе видена | слични

Останато

На состанокот на Комисијата за заразни болести се предложило да се направи масовен скрининг во Скопје, Тетово, Штип и Липково. Предложена е исто така и дневна ...
сите 1179 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 153 | | | веќе видена

Стојко Пауновски, директорот на Државниот пазарен инспекторат, денеска пред јавноста откри дека оваа слуќба до Комисијата за заразни болести и до Владата ...
сите 179 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 114 | | | веќе видена

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 404 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски денеска продолжи со незрело, деструктивно однесување, онака како што се однесува за целото време на оваа здравствена криза. Лажни вести, ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наводно само 1% од луѓето можат да ја решат оваа задача: Како со три топки да го добиете бројот 30?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: