Освоен и Волфсбург, „милионерите“ се борат за титулата (ВИДЕО)


Викендов продолжија натпреварите во најсилното германско првенство, во рамките од 27 коло нова победа за Борусија Дортмунд која останува во сериозна трка за ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот интернационалец Дарко Чурлинов повторно доби шанса во второто полувреме која ја искористи на најдобар можен начин постигнувајќи го својот деби-гол ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен славеше со 5:0 во дуелот со Фортуна Дизелдорф, па по 29 одиграни кола има 10 бодови предност во однос на најголемиот и единствениот конкурент за ...
| | веќе видена | слични

Попладнево се одиграа четири натпревари од 29. коло од Бундеслигата, а на три триумфираа гостите, додека на еден домашните.Херта ја одбрани честа на домашните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На состанокот на Комисијата за заразни болести се предложило да се направи масовен скрининг во Скопје, Тетово, Штип и Липково. Предложена е исто така и дневна ...
сите 1224 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 153 | | | веќе видена

Националната гарда е забележана на улиците на Вашингтон по деновите на насилни немири низ десетици американски градови додека американскиот претседател Доналд ...
сите 331 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 114 | | | веќе видена

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 422 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Освоен и Волфсбург, „милионерите“ се борат за титулата (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: