Клоп, Солшер и останатите имаа што да гледаат, Хаверц брилијантен, Санчо испиша историја, Хакими блескаше (ВИДЕО)


Баер Леверкузен предводен од Каи Хаверц триумфираше на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах со 1-3, Борусија Дортмунд немаше многу мака против Волфзбург, ...
| | веќе видена | слични

Големо дерби во Бундеслигата меѓу Борусија Дортмунд и Баерн Минхен ќе се игра утре. Натпреварот се игра од 18:30 часот, а во моментов Баерн има предност од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Бундеслигата се комплетираа две кола кои беа одиграни по протоколот поради пандемијата од Ковид-19, паѓа во очи леснотијата со која гостите освојуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тимот на Лајпциг попладнево го совлада Мајнц со 5:0 во дуелот од 27-то коло од Бундеслигата. Ова е втора победа на тимот предводен од тренерот Јулијан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Келн и Фортуна Диселдорф освоија по еден поен во интересното 2:2 реми во последниот денешен меч од 27. коло во Бундеслигата, продолжувајќи ја грчевитата борба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Келн и Фортуна Дизелдорф одиграа возбудлив натпревар кој заврши без победник 2-2, гостите прокоцкаа водство од два разлика во финишот од мечот. Колото од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 925 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 280 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 169 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 221 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 89 | | | веќе видена

Две текстилни работнички од иста конфекција во Штип се позитивни на корона вирусот. Конфекцијата има 100-ина вработени. Епидемиолозите од вчера го утврдуваат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клоп, Солшер и останатите имаа што да гледаат, Хаверц брилијантен, Санчо испиша историја, Хакими блескаше (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: