Жителите на Лабуништа ќе ги бојкотираат изборите ако не згасне и последниот активен каменолом


Да се одземат концесиите на сите каменоломи или Лабуништани ќе ги бојкотираат изборите порачуваат од Здружението Натура лаб. Прашањето со каменоломите се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Министерството за економија ќе ја разгледа одлуката на Управниот суд кој пресуди во полза на компанијата „Еуромакс“ за рудникот во Иловица, но и ќе ја обжали ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија ќе ја обжали пресудата на Управниот суд донесена при крајот на март годинава во корист на Еуромакс Рисорсис за недобиената дозвола ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за економија ќе ја разгледа, но и ќе ја обжали одлуката на Управниот суд за „Еуромакс“ во други инстанци зашто е убедено во исправноста на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши на прес –конференција информираше дека Владата на последната седница, по предлог на Министерството за економија донесе ...
| | веќе видена | слични

Откако Управниот суд пресуди во полза на концесионерот за рудниците во Иловица, компанијата „Еуромакс Рисоурсес“, чие барање за дозвола за експлоатација на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија ќе ја обжали одлуката на Управниот суд која се однесува на едностраното раскинување на Договорот за концесија за експлоатација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 883 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 582 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 299 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жителите на Лабуништа ќе ги бојкотираат изборите ако не згасне и последниот активен каменолом

Од:
До кого (е-маил):
Порака: