БУНДЕС ПОЛУВРЕМЕ: Хаверц продолжи да кине мрежи, Дортмунд води во Волфзбург (видео)


Завршија првите 45 минути од денешните натпревари од 27. коло на Бундес лигата и паднаа пет гола на четири натпревари. Баер Леверкузен води во Менхенгладбах со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шалке попладнево загуби од Вердер Бремен со 0:1 во 29. коло од Германското фудбалско првенство и го запиша четвртиот пораз по ред. Клуб од Гелзенкирхен нема ...
| | веќе видена | слични

Три победи на четирите натпревари од терминот од 15:30 часот остварија гостинските екипи во рамките на 29. коло во Бундеслигата. Една од нив беше дело на ...
| | веќе видена | слични

Во Шалке 04 го нашле виновникот за слабите изданија во Бундес лигата по рестартот. Но тоа не е тренерот Давид Вагнер, туку голманот Маркус Шуберт. „Сините“ од ...
| | веќе видена | слични

Каи Хаверц со синоќешниот гол со кој му донесе победа на Баер Леверкузен од 1-0 на гостувањето кај Фрајбург, испиша историја на Бундеслигата, бидејќи стана ...
| | веќе видена | слични

Баер Леверкузен како гостин извојува значајна победа против Фрајбург од 1-0, а стрелец на голот беше кој друг, ако не Кај Хаверц, еден од моментно најопасните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 740 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 505 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БУНДЕС ПОЛУВРЕМЕ: Хаверц продолжи да кине мрежи, Дортмунд води во Волфзбург (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: