Спасовски – Курти: Да ги координираме мерките за заштита на здравјето на граѓаните

4 копии

Косовскиот премиер Албин Курти во телефонски разговор денеска на претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски му изразил честитки ...
| | веќе видена | слични
11 копии
5 копии

На барање на шпанската страна, министерот за надворешни работи Никола Димитров денес разговараше со Аранча Гонзалес Лаја, министерка за надворешни работи, ЕУ и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска телефонски разговараше со државната секретарка задолжена за европски прашања во Министерството за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министрите за надворешни работи на Србија и Македонија, Ивица Дачиќ и Никола Дитров, денеска имале телефонски разговор за натамошното олеснување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Попладнево, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, телефонски разговараше со потпретседателот на Владата наСрбија и министер за надворешни работи, ...
| | веќе видена | слични

За време на телефонскиот разговор со косовскиот премиер Албин Курти, црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ рекол дека се надева оти наскоро ќе се создадат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

На барање на норвешката страна, министерот за надворешни работи Никола Димитров денес разговараше со министерката за надворешни работи на Кралството Норвешка, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во телефонски разговор со американскиот колега Доналд Трамп се осврнаа на ситуацијата во Либија и Сирија, како и за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 2. јуни 2020 (Inpress) – СВР Охрид, преку одделението за превенција, презема активности за контрола во спроведувањето на мерките и препораките на ...
сите 262 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири во објава на неговиот профил на Фејсбук вели дека за целото времетраење на полицискиот час, ниту имал дозвола за ...
сите 131 | | | веќе видена

Националната гарда е забележана на улиците на Вашингтон по деновите на насилни немири низ десетици американски градови додека американскиот претседател Доналд ...
сите 287 | | | веќе видена

„Она што не плаши е дека земјата е рекордер по бројот на заболени од Ковид-19 во регионот “ – одговори Христијан Мицкоски на вчерашната порака на Зоран Заев ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски – Курти: Да ги координираме мерките за заштита на здравјето на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: