Колку едноставно изгледа: Акција на Борусија Дортмунд како од фудбалските учебници! (ВИДЕО)

Вториот гол на Борусија Дортмунд денес беше постигнат по една супер акција. Гостите до втор гол стигнаа во 78 минута, егзекутор беше Ашраф Хакими. Се започна ...
| | веќе видена | слични

Кариерата на Михаел Скибе се движи во опасна надолна линија, а денеска 54-годишниот тренер доби отказ и нема да биде предводник на младиот тим на Борусија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во вчерашното вонредно коло во германската Бундеслига и во втората по ранг лига, популарната Цвајте, се случи навистина интересен момент. Имено, фудбалерот од ...
| | веќе видена | слични

Волфсбург на гостувањето кај Баер Леверкузен славеше убедливо со 1:4. После минималното водство во првото полувреме гостите одиграа фантастично и во ...
| | веќе видена | слични

Неверојатно, но вистинито. Денис Диекемиер 11 години чекаше на првиот гол во кариерата. Диекемиер вчера донесе победа на својот Сандхаусен на гости кај Вехен ...
| | веќе видена | слични

Денис Декмаер е 30-годишен десен бек и капитен на германскиот второлигаш Сандхаузен кој засекогаш ќе по памти денешниот ден. Сандхаузен гостуваше кај Вехен во ...
| | веќе видена | слични

Денешната програма во Бундеслигата не можеше да започне подобро и поатрактивно, но по дуелот меѓу вечните ривали Борусија Дортмунд и Баерн Минхен, вечерва се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Австриските граѓани од средината на јуни повеќе нема да треба да носат маски во училишта, продавници и во сферата на туризмот, откако бројот на активни случаи ...
сите 255 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 156 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку едноставно изгледа: Акција на Борусија Дортмунд како од фудбалските учебници! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: