Биркс: Во Вашингтон се уште има најголема стапка на позитивни на ковид-19

Престолнината на САД и нејзината поширока околина има најголема стапка на позитивни тестови на коронавирус во САД, што е загрижувачки податок во момент кога ...
| | веќе видена | слични

По укинувањето на првиот дел од мерките, во некои земји во Европа се појавија нови кластери на коронавирус. Ова доведе до враќање на некои мерки во некои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Северниот дел на Вирџинија и престолнината Вашингтон денеска започнаа со првата фаза од отварањето на бизнисите. Економските активности и првата фаза ...
| | веќе видена | слични

Сепак, молитвите ќе се одвиваат на отворено, каде верниците можат да одржат физичка дистанца. Тие треба да носат маска и да донесат свој молитвеник. Ако ...
| | веќе видена | слични

П овеќе од 200 училишта во Јужна Кореја се затворени само неколку дена откако повторно беа отворени, откако е забележан нов пораст на бројот на случаи на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новите жаришта на коронавирус во јужнокорејскиот главен град Сеул властите ги прогласија за „кризна состојба“ и повторно се воведени одделни рестриктивни мерки ...
| | веќе видена | слични

Во Европа, олеснувањето на ограничените мерки за движење продолжи и во четвртокот, како резултат на слабеењето на пандемијата на коронавирус. Францускиот ...
| | веќе видена | слични

Италија објави дека во претходните 24 часа биле регистрирани уште 593 лица заразени со коронавирус, девет повеќе од претходниот ден. Властите вечерва објавија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 286 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 158 | | | веќе видена

Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта неместо суштински политики тераше дневен ПР од прашањето поврзано со справување со корона ...
сите 353 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Биркс: Во Вашингтон се уште има најголема стапка на позитивни на ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: